Artykuły

Sopot. Scena Kameralna wyprowadza się

Tylko do końca roku na deskach Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie będzie można oglądać spektakle. 31 grudnia sopocki teatr opuszcza swoją dotychczasową siedzibę przy ul. Bohaterów Monte Cassino. Większość repertuaru zostanie przeniesiona na dużą scenę do Gdańska.

- Prawdopodobnie nie będziemy grać w Sopocie przez rok - mówi Maciej Nowak, dyrektor Teatru Wybrzeże. - Ten czas jest niezbędny na przystosowanie kina Bałtyk, nowej siedziby Sceny Kameralnej na potrzeby teatru. Przeniesienie Sceny Kameralnej do kina Bałtyk to wynik porozumienia, jakie Urząd Marszałkowski, poprzedni właściciel budynku zawarł z firmą Capital Park.

Capital Park otrzymał miejsce po Scenie Kameralnej. - Do końca roku mieliśmy udostępnić teatrowi kino Bałtyk - mówi Jerzy Kowalski z Capital Park. - I umowy dotrzymamy.

Ze zmiany siedziby zadowolony jest Maciej Nowak. - Pomieszczenia kina Bałtyk to doskonałe rozwiązanie dla nas - mówi dyrektor. - Zapewnią teatrowi większe i bezpieczniejsze sale oraz ciekawsze rozwiązania techniczne.

W tym roku od samorządu województwa pomorskiego teatr dostał już milion złotych, w przyszłym roku otrzyma kolejny - Resztę potrzebnych pieniędzy będę się starał pozyskać z funduszy unijnych i ministerstwa kultury - mówi Nowak.

Na zdjęciu: "Koleżanki" w reż. Grzegorza Chrapkiewicza, Scena Kameralna Teatru Wybrzeże w Sopocie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji