Artykuły

Warszawa. Marek Bieńczyk i Maciej Nowak w cyklu Evviva l'arte

Marek Bieńczyk i Maciej Nowak będą pierwszymi po wakacyjnej przerwie gośćmi cyklu Evviva l'arte. 16 października o godz. 19.00 w Teatrze Collegium Nobilium - "Marek Bieńczyk i Maciej Nowak: Sztuka smaku", prowadzenie Rafał Sławoń, wstęp wolny.

Marek Bieńczyk - pisarz, eseista, tłumacz, m.in. Kundery i Ciorana, laureat nagrody literackiej Nike. Jest także wybitnym enologiem. Wydał wiele publikacji z tej dziedziny, na czele z pierwszym polskim przewodnikiem enologicznym Wina Europy. Stworzył kilka cykli felietonów o winach na łamach min. Magazynu Gazety Wyborczej i miesięcznika Forbes.

Maciej Nowak - teatrolog, krytyk teatralny, długoletni szef wielu redakcji i instytucji kulturalnych, w tym przede wszystkim Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, którego jest założycielem. Krytyk kulinarny. Autor recenzji i felietonów zamieszczanych głównie w Gazecie Wyborczej oraz juror telewizyjnego turnieju kulinarnego Top Chef.

Marek Bieńczyk i Maciej Nowak będą pierwszymi gośćmi w cyklu Evviva l'arte po wakacyjnej przerwie. Opowiedzą o antropologicznych i społecznych aspektach biesiadowania, modach i obyczajach związanych ze stołem, o literaturze kulinarnej, enologicznej i nie tylko, o obecności sztuki kulinarnej w literaturze, filmie, teatrze, o tym, jak trudnym wyzwaniem jest dyskutowanie o gustach i smaku.

Przed nimi pod szyldem Evviva l'arte wystąpili między innymi Eustachy Rylski i Jacek Dehnel, Piotr Fronczewski i Wojciech Pszoniak, Piotr Adamczyk i Borys Lankosz, Joanna Szczepkowska i Jacek Hugo Bader, Agnieszka Holland i Wojciech Fibak, Anda Rottenberg i Agata Tuszyńska, Paweł Mykietyn i Włodek Pawlik, Jan Komasa i Greg Zgliński, Grażyna Torbicka i Tomasz Raczek, Dorota Roqueplo i Allan Starski, Rafael Lewandowski i Mikołaj Łoziński, Wojciech Marczewski i Maciej Wojtyszko, Juliusz Machulski i Jan Wróbel, Kazimierz Orłoś i Maciej Orłoś, Maja Komorowska i ksiądz Andrzej Luter oraz Andrzej Wajda, Jerzy Stuhr i Julia Hartwig.

Natalia Adaszyńska, autorka projektu

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji