Artykuły

Bydgoszcz. Grand Prix Prapremier dla Wysockiej i Zadary

Barbara Wysocka i Michał Zadara, twórcy spektaklu "Chopin bez fortepianu" otrzymali Grand Prix XIII Festiwalu Prapremier, który zakończył się w nocy z niedzieli na poniedziałek w Bydgoszczy. W konkursie zaprezentowano osiem sztuk teatralnych.

Jury XIII Festiwalu Prapremier Bydgoszcz 2014 w składzie: Aneta Kyzioł, Jacek Sieradzki i Paweł Soszyński, po obejrzeniu ośmiu spektakli konkursowych, na posiedzeniu końcowym w dniu 5 października 2014 r. postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grand Prix w wysokości 14 tys. zł Barbarze Wysockiej i Michałowi Zadarze, twórcom spektaklu "Chopin bez fortepianu" (na zdjęciu). Producentem spektaklu jest Centrala.

Dwie Główne Nagrody Festiwalu:

Nagrodę Scenograficzną w wysokości 6 tys. zł Katarzynie Borkowskiej za scenografię do spektaklu "Cienie. Eurydyka mówi". Spektakl wyprodukowały Teatr IMKA w Warszawie i Teatr Polski w Bydgoszczy i Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu.

Nagrodę Aktorską w wysokości 6 tys. zł Krzysztofowi Draczowi za rolę w spektaklu "Klątwa. Odcinki z czasu beznadziei". Spektakl wyprodukowały Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie i Teatr IMKA w Warszawie.

Oraz Nagrodę Aktorską w wysokości 4 tys. zł Robertowi Ninkiewiczowi za rolę Broniewskiego (Starszego) w spektaklu "Broniewski" z Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Ideą Festiwalu Prapremier, organizowanego od 2002 r. przez Teatr Polski w Bydgoszczy, jest prezentowanie spektakli, których prapremiery odbyły się w minionym sezonie teatralnym. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest sprawujący wówczas funkcję dyrektora bydgoskiego teatru Adam Orzechowski, który obecnie jest dyrektorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Na zakończenie festiwalu z zespołem Teatru Polskiego i publicznością pożegnał się sprawujący funkcję dyrektora bydgoskiej sceny przez osiem lata Paweł Łysak, który od nowego sezonu rozpoczął kierowanie Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Huebnera w Warszawie.

Nowym dyrektorem bydgoskiego teatru został Paweł Wodziński, który w przeszłości był m.in. dyrektorem Teatru Polskiego w Poznaniu, a Łysak wówczas był jego zastępcą.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji