Artykuły

Warszawa. Polski inauguruje sezon

20 września zapraszamy na naszą najnowszą premierę. "KRÓLOWĄ ŚNIEGU" Hansa Christiana Andersena na Scenie Kameralnej wyreżyseruje Tomasz Konina. Spektakl prezentowany będzie w cyklu TEATR POLSKI DZIECIOM.. Wystąpią: Grażyna Barszczewska, Marta Kurzak, Joanna Trzepiecińska, Jarosław Gajewski i Paweł Krucz.

Premierze towarzyszy FORUM DYSKUSYJNE pod hasłem DZIECKO W ŚWIECIE DOBRA I ZŁA. W rozmowie udział wezmą: Sylwia Chutnik - pisarka i prezeska fundacji MaMa oraz Ignacy Dutkiewicz - publicysta i wychowawca młodzieży w Klubie Inteligencji Katolickiej w Warszawie. Spotkanie poprowadzi dramaturg Teatru Polskiego -Janusz Majcherek. Zapraszamy do Foyer Dużej Sceny 20 września o godzinie 16:00. Wstęp wolny.

W tym sezonie cykl TEATR POLSKI DZIECIOM wzbogacamy o nową ofertę dla młodych widzów -PORANKI FILOZOFICZNE W POLSKIM. Będzie to cykl spotkań edukacyjnych, który przygotowujemy we współpracy z Pracownią Filozoficzną EUREKA Joanny Wągiel. Celem zajęć, inspirowanych treścią i przesłaniem KRÓLOWEJ ŚNIEGU, będzie rozwój talentów dzieci poprzez zaszczepianie w nich idei samodzielnego myślenia, odwagi w zadawaniu trudnych pytań i konsekwencji w domaganiu się odpowiedzi od dorosłych.

Dzień po premierze odbędzie się pierwszy w tym sezonie SALON POEZJI. Wybrane baśnie Hansa Christiana Andersena przeczytają: Anna Cieślak, Ewa Makomaska i Piotr Cyrwus. Zapraszamy 21 września o godzinie 12:00 na Scenę Kameralną.

W październiku zaprosimy Państwa na kolejną premierę muzyczną. Jacek Cygan - jeden z najlepszych i najbardziej uznanych polskich autorów piosenek wyreżyseruje spektakl "ŻYCIE JEST PIOSENKĄ". Usłyszymy w nim nowe aranżacje kilkunastu utworów, wybranych z ponad czterdziestoletniego dorobku artysty. Wystąpią: Lidia Sadowa, Natalia Sikora, Joanna Trzepiecińska, Szymon Kuśmider, Andrzej Seweryn oraz Jacek Cygan.

Wrzesień rozpoczynamy wyjątkowym pokazem "ZEMSTY" na terenie parku pałacowego w Wilanowie. Zapraszamy w sobotę 13 września o godz. 19.00. Wstęp wolny (bez konieczności rezerwacji wejściówek).

Pierwsze popremierowe spektakle "KRÓLOWEJ ŚNIEGU" Hansa Christiana Andersena w reżyserii Tomasza Koniny odbędą się 23, 24, 25, 26 września (o godzinie 12:00)

27 i 28 września na scenę powróci " KARNAWAŁ" Sławomira Mrożka w reżyserii Jarosława Gajewskiego.

Zapraszamy do korzystania z naszych ofert na zakup biletów w specjalnych cenach. Cyklicznie odbywają się u nas akcje 120 PO 20 oraz SENIORSKI PONIEDZIAŁEK. Spektaklom, które powracają do repertuaru po przerwie wakacyjnej towarzyszy PIERWSZY DZWONEK - cykliczna akcja, podczas której przybliżamy wybrany tytuł i oferujemy zniżki na zakup biletów. Pamiętamy również o studentach i doktorantach dla których bilety na wszystkie spektakle z naszego repertuaru są dostępne w cenie 25 złotych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji