Artykuły

Rzeszów. Balladyna i Kirkor wybrani

Znane są już wyniki castingu na role Balladyny i Kirkora w przedstawieniu "Balladyna" w reżyserii Radosława Rychcika w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Rolę Balladyny zagra Julia Trembecka - 24-letnia absolwentka Wydziału Aktorstwa Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, pochodząca z Krakowa. Występowała m.in. w spektaklach dyplomowych AT wyreżyserowanych przez Maję Komorowską, Cezarego Morawskiego i Marcina Hycnara.

Rolę Kirkora zdobył Tomasz Kowalski - aktor, który w swoim dorobku ma liczne role filmowe i teatralne w teatrach polskich i francuskich. Kształcił się w Polsce (filologia angielska, filologia romańska, aktorstwo), we Francji (Conservatoire National Supérieur d'Art Dramatique de Paris, Studia magisterskie na Wydziale Literatury Francuskiej i Porównawczej na Sorbonie) oraz w Szwajcarii (reżyseria filmowa - ECAL-HEAD, Genewa).

O rolę Balladyny ubiegało się prawie dwieście aktorek, a o rolę Kirkora - siedemdziesięciu aktorów. Do udziału w castingu zaproszonych zostało siedemdziesiąt osób. Nadal trwają poszukiwania niepełnosprawnych fizycznie mężczyzn, którzy są chętni do zagrania ról epizodycznych w "Balladynie".

Premiera spektaklu "Balladyna" odbędzie się 12 grudnia jako główny punkt sezonu jubileuszowego Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, który w 2014 roku obchodzi siedemdziesięciolecie istnienia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji