Artykuły

Warszawa. Knajpa artystyczna na Pradze

Na Ząbkowskiej, najbardziej wypieszczonej praskiej ulicy, pojawił się nowy lokal o intrygującej nazwie "W oparach absurdu". Prowadzi go aktorka i plastyczka Elżbieta Komorowska [na zdjęciu], którą obecnie można zobaczyć na deskach teatru Studio Buffo w przedstawieniu "Tiramisu". Właścicielka planuje organizować tu recitale i monodramy.

"W oparach..." to niezwykle miejsce, przesiąknięte teatralną atmosferą, pełne antyków, starych obrazów, klimatycznych bibelotów, wysłużonych dywanów ścielących się na podłodze. Ozdobą jest stojący obok białego pianina fotel o bajecznie surrealistycznych kształtach.

Komorowska jest zakochana w Pradze. Kilka lat temu uczestniczyła w zdjęciach do filmu Darka Gajewskiego pt. "Alarm". Zdjęcia kręcili w podwórzu przy Inżynierskiej. Gdy na Ząbkowskiej zwolnił się lokal po sklepie chemicznym, wynajęła go bez wahania.

- To kwestia czasu, by na Ząbkowskiej zapanował klimat taki, jaki panuje na krakowskim Kazimierzu - przekonuje artystka. Rzeszowianka z urodzenia, studiowała w Krakowie, spędziła też kilka lat w Gdańsku. Warszawę traktuje tylko jako przystanek.

- Miłość do tego miasta jest trudna. Do końca życia raczej tu nie zostanę - opowiada. Na razie pochłania ją rozkręcanie knajpy. Lokal jest spory, ma trzy sale i antresolę. Właścicielka planuje organizować tu recitale i monodramy. Są już artyści zainteresowani współpracą. Na razie "W oparach" odbywają się koncerty. W ten weekend wystąpią artystki z Rosji: pianistka jazzowa Lena Ledoff i Żanna Gierasimowa.

W lokalu jest w pełni wyposażony bar, są też kanapki i drobne przekąski do piwa. Z czasem być może pojawią się naleśniki.

W oparach absurdu, Ząbkowska 6, czynne codz. w godz. 12 - ost. gość; piwo 6 zł (w trakcie koncertów 7 zł), kanapki 8 zł, espresso 4 zł; tel. 0-606 914 265

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji