Artykuły

Opole. Aktor teatralny w hip-hopowym teledysku

Dominik Bąk [na zdjęciu], aktor opolskiego teatru dramatycznego, wystąpi w nowej roli - zagrał w teledysku warszawskiego składu hiphopowego W Witrynach Odbicia. Telewizje muzyczne rozpoczną emisję klipu pod koniec tygodnia.

Producenci teledysku znaleźli zdjęcie Dominika Bąka w agencji. - Byłem zdziwiony, kiedy do mnie zadzwonili - mówi aktor, który przyznaje, że pierwszy raz brał udział w realizacji wideoklipu. Akurat miał wolne w teatrze, a wyjazd do Warszawy potraktował jako okazję do poznania nowych ludzi: ekipy realizacyjnej i hiphopowców z WWO. - Sympatyczne chłopaki - mówi Bąk o raperach.

Grupa W Witrynach Odbicia (znana też pod nazwą W Wyjątkowych Okolicznościach) to warszawski hip-hop, ich muzyka prezentuje styl twardy, ostry, uliczny. Trzon stanowią członkowie Zip Squadu, czyli MC Sokół i MC Jędker. W formacji udziela się również Deszczu Strugi, który jest jednym z najlepszych didżejów w Polsce. WWO rapują o nierównościach wśród ludzi. Na płycie "Masz i pomyśl" opowiadają o mieście, w którym mantra "płać, płać, płać" ustawia życie w świecie znajomości i układów.

- Dobrze mi się z nimi pracowało, efekt może być ciekawy, bo na planie stosowano najnowocześniejszą technikę filmową - mówi Bąk. W teledysku przyjmuje różne role, raz jest ojcem, innym razem yuppie, kiedy indziej występuje z dziewczyną ze stajni Liroya. Kiedy pojawił się na planie reżyser zaproponował mu ścięcie włosów - na łyso, by wyglądał jak "ziomek z warszawskiego osiedla wielkiej płyty". Bąk odmówił, zagrał z włosami.

Nieczęsto staje przed kamerą, choć opolanie pamiętają z pewnością jego rolę w filmie Edi, czasem gra epizody w serialach.

Stawka za udział w teledysku WWO, jak przyznaje Dominik Bąk, była symboliczna - Nie chcę mówić o pieniądzach - ucina krótko. Według "telewizyjnej listy chałtur" (publikowanej w dodatku "Praca GW") od 1000 do 2000 zł zarobi zawodowy, ale mniej znany aktor za jeden dzień zdjęciowy na planie serialu. Mniej więcej tyle samo może zarobić przez miesiąc pracy aktor opolskiego teatru dramatycznego. - Granie w teledysku do utworu "Mogę wszystko" było nowym cennym doświadczeniem i to dla mnie najważniejsze - przyznaje aktor. Emisję klipu telewizje muzyczne rozpoczną za kilka dni.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji