Artykuły

Komedia po ciemku

Jeden ze swoich przebojów - "Czar­ną komedię" Petera Shaffera w częściowo zmienionej obsadzie wznawia Teatr Powszechny. W głów­nych rolach kobiecych zobaczymy dwie młode aktorki Edytę Olszówkę i Dominikę Ostałowską.

Nastąpiła awaria oświetlenia. Awangar­dowy rzeźbiarz i jego nowa narzeczona w ciemnościach zmagają się z jej tatusiem, parą trudnych sąsiadów i jego po­przednią narzeczoną. - Przyznam się, że w pierwszym momencie byłam zanie­pokojona. Mam się potykać co chwila, bo jest ciemno? Co ja jestem Flip i Rap? Po kilku próbach zmieniłam zdanie. To mają być gagi i nie można się tego wstydzić... Kiedy w "Czarnej komedii" Edy­ta udaje sprzątaczkę, to nie mogę ode­rwać od niej oczu i opanować śmiechu - mówi Dominika Ostałowska.

Przekład - Małgorzata Semil, reżyse­ria - Marek Sikora, reżyseria wznowie­nia - Piotr Kruszczyński, scenografia - Grzegorz Małecki. Występują również: Elżbieta Kępińska, Kazimierz Kaczor, Piotr Machalica, Aleksander Trąbczyński, Jerzy Zelnik, Jarosław Gruda. Pre­miera odbyła się w czerwcu 1994 roku, premiera wznowienia - 26 września 2001 roku.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji