Artykuły

"Trans-Atlantyk" w Polskim

W najbliższą sobotę, na scenie Teatru Polskiego, kolejna premiera. Wiesław Górski, znany szczecińskim widzom z realizacji sztuk Pabla Picassa w Teatrze Współczesnym (w bieżącym re­pertuarze możemy oglądać "Czte­ry małe dziewczynki", wcześniej ogromnym zainteresowaniem cie­szył się spektakl "Pożądanie schwytane za ogon"), przygotowu­je "Trans-Atlantyk" Witolda Gom­browicza.

- To literatura najwyższej klasy - podkreślał Wiesław Górski na spotkaniu z realizatorami. - Fascy­nuje i temat, i sposób w jaki Gom­browicz opowiada historię.

- Książka ma wiele wątków, snu­je się w niej wiele tematów, proble­mów - mówił Adam Opatowicz, dyrektor Teatru Polskiego.

W tytułowych rolach zobaczy­my Michała Janickiego i Jacka Zawadzkiego. Pierwszy z panów gra samego Gombrowicza, utożsamiającego się z konserwatyw­nym, zaściankowym szlachci­cem, przywiązanego do tradycji, drugi - jego antagonistę, zwolen­nika tego, co niesie nowocze­sność.

Scenografię przygotował Jan Banucha, znany z wielu realiza­cji w szczecińskich teatrach, muzyczną oprawę - Tomasz Gwinciński, autor muzyki do spektaklu "Cztery małe dziew­czynki".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji