Artykuły

Sopot. "Hamlet" jeszcze dziś i jutro w Atelier

Od 25 lat (jak ten czas leci...) w Sopocie wystawia swoje spektakle latem Teatr Atelier, prowadzony przez reżysera i pieśniarza Andre Hübnera-Ochodlo. Spektakl, którego premiera odbyła się wczoraj, a najbliższe spektakle zostaną zagrane dzisiaj i jutro, jest koprodukcją Teatru Atelier i częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza.

Były w tym ćwierćwieczu lata tłuste i mniej tłuste, ale zawsze sezon w Atelier był istotnym punktem sopockiego kulturalnego lata. Co Andre Hübner-Ochodlo przygotował na srebrny jubileusz? Nie byle co, bo Szekspirowskiego "Hamleta".

Spektakl, którego premiera odbyła się wczoraj, a najbliższe spektakle zostaną zagrane dzisiaj i jutro, jest koprodukcją Teatru Atelier i częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza, kierowanego przez Piotra Machalicę, który zresztą gra w tym przedstawieniu rolę Poloniusza. - Dla mnie to przede wszystkim tekst o wstydzie i miłości niemożliwej. I o podświadomości, która jest motorem wszystkich działań - mówi o swoim odczytaniu najsłynniejszego dramatu Szekspira Andre Hubner-Ochodlo. W roli Hamleta (śpiewającego songi!) zobaczymy Macieja Półtoraka, Ofelię gra gościnnie Martyna Kowalik.

"Hamlet" w Atelier

Poniedziałek i wtorek 7-8.07

"Hamlet", w reżyserii Andre Hubnera-Ochodlo. Teatr Atelier. Sopot, al. Mamuszki 2, godz. 19. Bilety - 65 zł, do nabycia w kasie teatru. Rezerwacja telefoniczna tel. 513 179 238.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji