Artykuły

Stalowa Wola. Wystawa "W stronę Schulza"

Kilkadziesiąt prac wybitnych polskich artystów, inspirujących się twórczością Brunona Schulza, oraz 10 prac samego Schulza znalazło się na wystawie "W stronę Schulza", otwartej w sobotę, 19 listopada w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli (Podkarpackie).

Na ekspozycji, która potrwa do 11 grudnia, zgromadzono m.in. rysunki, obrazy, fotografie takich artystów jak tragicznie zmarły w tym roku Zdzisław Beksiński oraz Rafał Olbiński, Ryszard Horowitz, Franciszek Starowieyski, Jerzy Nowosielski, Stasys Eidrigevicius, Kiejstut Bereźnicki.

- Twórczość literacka i artystyczna autora "Sklepów cynamonowych" od kilku dziesięcioleci staje się inspiracją dla różnego rodzaju artystów. Doskonałym tego świadectwem jest prezentowana wystawa - powiedział Sławomir Stępak ze stalowowolskiego muzeum. Zaznaczył, że uroczyste otwarcie ekspozycji odbyło się w dniu 63. rocznicy śmierci Brunona Schulza.

Wystawa była dotychczas prezentowana w kraju i za granicą, m.in. w Krakowie, Poznaniu, Gdyni, a także Lwowie i Odessie. Wystawie towarzyszy katalog, w którym zamieszczone są m.in. wypowiedzi artystów biorących udział w wystawie na temat Schulza.

Pokazane prace pochodzą m.in. ze zbiorów Muzeum Literatury w Warszawie, Żydowskiego Instytutu Historycznego, Muzeum Narodowego w Krakowie i kolekcji prywatnych.

Na zdjęciu: "Autoportret" Brunona Schulza.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji