Artykuły

Warszawa. Łukasz Maciejewski nominowany do nagród PISF-u

Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy i teatralny, wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Collegium Civitas, doradca merytoryczny kina "Millennium" znalazł się w gronie trojga nominowanych w kategorii "najlepszy polski krytyk" tegorocznej edycji nagród "Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej".

Nagrody PISF są szczególnie ważnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów.

To jedyne polskie nagrody, wręczane w kilkunastu kategoriach, za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina i ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej.

Kandydatów zgłaszają instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą oraz inne podmioty oraz osoby działające w sektorze kultury.

Uroczysta gala wręczenia Nagród PISF tegorocznym laureatom odbędzie się podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, nagrody wręczane są w postaci statuetki zaprojektowanej przez Piotra Michnikowskiego.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku Łukasz Maciejewski, laureat m.in. "Uskrzydlonego" (2011), "Złotej Róży TEMI" (2012) oraz "Dziennikarskiej Weny" (2013) opublikował czwartą autorską książkę o tematyce filmowo-teatralnej - "Flirtując z życiem", wywiad-rzeka z Danutą Stenką, która okazała się wielkim sukcesem wydawniczym. Nominowana do "Asa Empiku", nie tylko zyskała znakomite recenzje ale przez wiele miesięcy utrzymywała się na czele wszystkich list bestsellerów, stając się jednym z największych hitów prestiżowego wydawnictwa "Znak" w ostatnich latach, oraz najlepiej sprzedającą się książką w swoim gatunku (wywiad-rzeka).

Natomiast już w najbliższą środę, 11 czerwca, Łukasz Maciejewski zaprasza do Centrum Sztuki Mościce na spotkanie z jednym z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych współczesnych polskich aktorów - Borysem Szycem, pretekstem spotkania które rozpocznie się o godzinie 19-ej będzie premiera najnowszego filmu Szyca, "Dżej Dżej" w reżyserii Macieja Pisarka.

Pełna lista tegorocznych nominowanych:

http://www.pisf.pl/pl/kinematografia/news/nominowani-do-7-edycji-nagrod-pisf

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji