Artykuły

Łódź. Artyści Teatru Muzycznego w akcji "Cała Polska czyta dzieciom"

Wczoraj w filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Stanisława Reymonta, przedszkolaki wysłuchały bajek i wierszy słynnych polskich pisarzy i poetów.

"Zosia Samosia", "Stefek Burczymucha", "Sposób na laleczkę", "Paweł i Gaweł" - to tylko kilka z wielu utworów literackich, które Anna Walczak i Emilia Klimczak - solistki Teatru Muzycznego przeczytały najmłodszym słuchaczom.

Dzieci zachwycone słuchały aktorskich wykonań słynnych wierszyków. Jako podziękowanie artystki dostały okolicznościowe dyplomy za wzięcie udziału w akcji "Cała Polska czyta dzieciom" i czytanie literatury dziecięcej, która wprowadziła młodych słuchaczy w zaczarowany, baśniowy świat książki. Z kolei w czwartek książki z bajkami czytali dzieciom dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi - Grażyna Posmykiewicz oraz solista Szymon Jędruch.

Akcja "Cała Polska czyta dzieciom" zachęca osoby dorosłe do codziennego czytania dzieciom. Wrażenia płynące z lektury wpływają na wszechstronny rozwój najmłodszych, pobudzają ich wyobraźnię i zwiększają wrażliwość. Hasłem przewodnim akcji jest "Warto czytać - 20 minut dziennie. Codziennie!"

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji