Artykuły

Prywatny teatr

Rzadko prywatne firmy lub osoby angażują własne pieniądze na pro­dukcje przedstawień teatralnych. - Ale coś takiego po raz kolejny zdarza się w poznańskim Teatrze Nowym - oznajmił wczoraj dyrek­tor Eugeniusz Korin.

Po "Fredrze na dorosłych", którego producentem był Marek Bykowski, "Cenie" Millera zrealizowanej za pie­niądze Telekomunikacji Polskiej SA oraz "Androklesie i Lwie", którego współproducentem była Oficyna Wy­dawnicza "Głos Wielkopolski" w Te­atrze Nowym weszła w fazę prób ko­lejna pozycja realizowana za prywatne pieniądze.

Tym razem będzie to farsa Michaela Freyna "Czego nie widać", w reżyserii Eugeniusza Korina. Jej producentem jest firma Lemur Studio Radosława Lewandowskiego, absolwenta poznań­skiej Akademii Ekonomicznej, członka Loży Patronów Teatru Nowego. Pre­miera planowana jest na 25 stycznia.

"Czego nie widać" to farsa wyjątko­wo trudna do zagrania, wymagająca od aktorów - jak stwierdził dyrektor Korin - wyższej szkoły jazdy. W Po­znaniu przed dziesięciu laty grana by­ła w Teatrze Polskim.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji