Artykuły

Czego nie widać

Ta sztuka określana jest przez krytyków "mercedesem wśród fars", jest jedną z naj­zabawniejszych i najinteligentniejszych komedii XX wieku.

Jest to opowieść o wysta­wieniu w teatrze sztuki "Co widać" niejakiego Robina Hausemongera. To jedyna okazja, kiedy widz może śle­dzić nie tylko samą treść sztuki, ale także to, co dzie­je się za kulisami. Autorem jest Michael Frayn - repor­ter, filozof z wykształcenia, autor pięciu powieści oraz licznych dramatów i scena­riuszy teatralnych i telewi­zyjnych.

W reżyserii Eugeniusza Korina spektakl ten będzie lekcją teatru jako gry iluzji z rzeczywistością, a zarazem względności ocen i wyobra­żeń o świecie i człowieku. Świetnie napisane dialogi, angielski humor, zabawne sytuacje, pogłębione reflek­sją, domową filozofią, zdro­worozsądkową ironią.

Scenografię do inscenizacji zaprojektował Marek Braun, a kostiumy Irena Biegańska. W sztuce grają: Grażyna Korin, Daniel Wyczesany, Edy­ta Łukaszewska, Mariusz Sabiniewicz, Antonina Choroszy, Tadeusz Drzewiecki, Mi­rosław Kropielnicki, Bożena Borowska i Ildefons Stachowiak.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji