Artykuły

Gdańsk. "Czarownice" z Wybrzeża na WST

Spektakl Teatru Wybrzeże, "Czarownice z Salem" w reż. Adama Nalepy weźmie udział w 34. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Prezentacja spektaklu odbędzie się 13 kwietnia o godz. 19 w Teatrze Dramatycznym na Scenie im. Gustawa Holoubka.

Warszawskie Spotkania Teatralne to jedno z najstarszych, najbardziej prestiżowych i wyczekiwanych przez widzów teatralnych wydarzeń w kraju. Od pierwszej edycji w 1965 ten festiwal festiwali wyznacza treny, kreuje mody i promuje twórców.

"Czarownice z Salem" Arthura Millera to jeden z najważniejszych dramatów amerykańskich XX wieku. Procesy i egzekucje rzekomych czarownic, które odbyły się 1692 roku w miasteczku Salem w USA, są pretekstem do dyskusji o współczesnym świecie: świecie rozpiętym pomiędzy religią a polityką, w świecie, w którym trzeba walczyć z zalewem cynizmu, zawiści i bezwzględności. To alegoryczna, ale i bardzo brutalna opowieść o tym, jak pozornie błahe wydarzenie uruchamia spiralę zdarzeń, w której wszystkie ciosy są dozwolone, która niszczy wszystko i wszystkich oraz od której nie ma już odwrotu. A wszystko zaczyna się od grupki niewinnych dziewcząt, które idą tańczyć nocą w lesie...

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji