Artykuły

Poznań. Piosenki Agnieszki Osieckiej w Teatrze Nowym

16 piosenek Agnieszki Osieckiej złoży się na recital Julii Rybakowskiej "Osiecka. Byle nie o miłości". Premiera w Teatrze Nowym w najbliższą sobotę. Reżyserem spektaklu muzycznego jest Piotr Kruszczyński.

- Tytuł recitalu jest przekorny, bo oczywiście on cały jest o miłości. O uczuciu wypieranym przez główną bohaterkę, opierającej się na wcześniejszych doświadczeniach z mężczyznami, na samotności i poszukiwaniu miłości od nowa - powiedziała we wtorek na konferencji prasowej Julia Rybakowska.

Aktorka wykona m.in. utwory "Miłość w Portofino", "Uciekaj moje serce", czy "Biedne badyliszcze". Aranżacji dokonał Jacek Kita, on też jest kierownikiem muzycznym.

Dyrektor Nowego Piotr Kruszczyński zapowiedział, że w planach teatru są kolejne realizacje z udziałem śpiewających aktorów. "Mam świadomość potencjału wokalnego tego zespołu, stąd ten i kolejne recitale" - powiedział.

Julia Rybakowska otrzymała drugą nagrodę i nagrodę publiczności podczas ubiegłorocznej edycji konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". Jest też laureatką nagrody im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut na scenach teatrów dramatycznych w sezonie 2012/2013. Nagroda została przyznana za rolę w spektaklu "Dom Bernardy Alba" wystawianym przez poznański Teatr Nowy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji