Artykuły

Kielce. "Królowa Śniegu" premierowo w Kubusiu

8 lutego w Teatrze Kubuś odbędzie się premiera "Królowej Śniegu" Marii Wojtyszko na motywach baśni Hansa Christiana Andersena w reż. Roberta Drobniucha.

Akcja tej pięknej, poruszającej, ale również bardzo zabawnej opowieści o walce dobra ze złem oraz wielkiej sile przyjaźni, która potrafi pokonać wszelkie, nawet najtrudniejsze przeszkody, rozgrywa się w czasach współczesnych.

Kay i Gerda to dwójka wrażliwych, grzecznych dzieci i spędzających wspólnie czas przyjaciół, jakich spotkać można na każdym, osiedlowym podwórku. Jak wszystkie dzieci mają swoje zwykłe, typowe dla swojego wieku, codzienne troski i radości.

Ich życie zmienia się, gdy w pierwszym dniu szkoły Kayowi wpada do oka kawałek roztrzaskanego lustra mądrości. Od tej pory chłopiec staje się złośliwy, okrutny i nieczuły na ludzkie uczucia. Za namową Królowej Śniegu, bez pożegnania wyrusza w ekspedycję naukową na biegun polarny.

Chcąc za wszelką cenę odnaleźć przyjaciela, Gerda, w towarzystwie niezbyt mądrej, ale za to bardzo oddanej przyjaciółki Róży, udaje się w pełną przygód, długą drogę. Podczas wędrówki spotyka mówiącą dziwnym językiem Wronę, Królewicza, który potrafi czarować, ale nie umie sprawić, by Gerda została jego królewną oraz dwie Rozbójniczki, które najchętniej zjadłyby dziewczynkę na obiad.

Czy Gerda będzie miała wystarczająco dużo sił i sprytu, by wyjść cało ze wszystkich opresji, odnaleźć Kaya i zmienić jego charakter?

Spektakl aktorski.

Dla widzów od lat 6. Czas trwania - 1 godz. (bez przerwy)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji