Artykuły

Warszawa. Promocja w Żydowskim

W związku z obchodami IX Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, w Teatr Żydowskim w Warszawie wystawione zostaną dwa spektakle: "Koszałki Opałki" w reżyserii Pawła Paszty oraz "Noc całego życia" w reżyserii Szymona Szurmieja, nawiązujące do osoby Janusza Korczaka. Z tej okazji bilety sprzedawane są w specjalnej cenie - jednie po 20 złotych.

"Koszałki Opałki" (na zdjęciu) to muzyczny i humorystyczny spektakl dla dorosłych, powstały na podstawie felietonów młodego Janusza Korczaka pisanych pod pseudonimem Hen do satyrycznego magazynu "Kolce" z przełomu XIX i XX wieku. Przedstawienie w formie kabaretu literackiego z muzyką na żywo przenosi widza do starej Warszawy i przybliża prawdziwą warszawską atmosferę, poszukuje duszy miasta. Dzięki specyficznemu poczuciu humoru i piosenkom przedwojennym, spektakl gwarantuje dużo dobrej zabawy, a także odrobinę nostalgii i zadumy. "Koszałki Opałki" to unikalna szansa na poznanie rzadko prezentowanych tekstów Janusza Korczaka w brawurowym wykonaniu. Termin: 28.01. o g. 19.00. Telefon do kasy: 22 850 56 56.

"Noc całego życia" to spektakl będący zapisem wspomnień Janusza Korczaka w ostatnią noc przed Zagładą. Obraz za obrazem, scena po scenie jak w filmie przed oczyma "Starego Doktora" przesuwa się całe jego życie. "Noc całego życia" jest jednocześnie retrospektywną opowieścią i rachunkiem sumienia człowieka znajdującego się obliczu śmierci Terminy: 31.01. o g. 19.00, 01.02. o g. 19.00, 01.02. o g. 18.00. Telefon do kasy: 22 850 56 56.

Warszawskie obchody IX Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu rozpoczną się przy Pomniku Bohaterów Getta 27 stycznia o godz. 17.30. W trakcie uroczystości odbędzie się Apel Pamięci, podczas którego każdy z nas będzie mógł odczytać imiona Ofiar Holokaustu, także swoich Bliskich. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w upamiętnienie Ofiar Holokaustu poprzez zapalenie świecy w oknie 27 stycznia o godz. 18.00.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji