Artykuły

Warszawa. Prapremiera sztuki Dmitrija Bogosławskiego we Współczesnym

Teatr Współczesny zaprasza 1 lutego o g. 19 na prapremierę sztuki Dmitrija Bogosławskiego "Saszka. Sen w dwóch aktach".

Polska prapremiera sztuki białoruskiego dramaturga, aktora i reżysera, Dmitrija Bogosławskiego (ur. 1985 r. w Mińsku), dzięki której autor znalazł się w gronie finalistów Festiwalu Młodej Dramaturgii "Lubimowka 2012" w Moskwie, sztuki uznanej przez krytyków "za najbardziej nowatorski i niezwykły dramat, napisany w przestrzeni post-sowieckiej w ciągu ostatnich lat". W bieżącym roku autor otrzymał za nią drugą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Dramaturgicznym "Eurazja 2013" organizowanym przez Nikołaja Koladę.

( Jest to największy konkurs dramaturgiczny, rocznie zgłaszanych jest około 600 sztuk napisanych po rosyjsku przez młodych dramaturgów.)

"Czekajcie na nas długo" zachwyca zarówno kunsztowną formą sceniczną jak i ważką treścią: akcja toczy się na granicy jawy i snu, teraźniejszości i przeszłości, życia i śmierci; w przejmujący sposób opowiada o bolesnych, skomplikowanych relacjach w pewnej rodzinie i próbach ich zrozumienia, podejmowanych z determinacją przez głównego bohatera, Aleksandra (w tej roli Borys Szyc).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji