Artykuły

Wrocław. Czytanie "Persepolis"

"Persepolis" Cezarego Ibera na motywach komiksu Marjane Satrapi przeczytają 27 stycznia aktorzy Teatru Polskiego.

Od reżysera: "Persepolis" to historia o zwykłej dziewczynie, a przy okazji opowieść o pewnym narodzie, wojnie, pokoju, islamie, człowieczeństwie, zezwierzęceniu, pierwszej miłości, wyobcowaniu, oszukiwaniu tożsamości i wolności. A w końcu to przecież tylko historia o zwykłej dziewczynie.

Cezary Iber - "Persepolis"

reżyseria - Cezary Iber

czytają: Małgorzata Gorol, Teresa Sawicka, Ewa Skibińska, Marta Zięba, Igor Kujawski, Adam Szczyszczaj

27.01.2014, godz. 19:00/Scena Kameralna

***

Cezary Iber - aktor i reżyser, absolwent łódzkiej "Filmówki" i wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej mówi o sobie tak: "W życiu najważniejsze są tylko trzy rzeczy: radość, wolność i spełnienie, i jeżeli w danej chwili ich nie mam, to zmieniam aksjomaty. Dla nich jestem w stanie poświęcić wszystko, bo one budzą we mnie dzikość serca, śmiech dziecka i spokój mędrców". W Teatrze Polskim wyreżyserował spektakl "Blanche i Marie"

***

UWAGA! W ósmym sezonie "Czynnych poniedziałków" ponownie zapraszamy publiczność do wzięcia udziału w plebiscycie na najlepsze Czytanie - przez cały rok na naszej stronie internetowej zbieramy Państwa głosy, które wyłonią zwycięzcę. Możliwość głosowania i komentowania jest uruchamiana na podstronach kolejnych Czytań, od "My, król - ja, robot" począwszy, dwie godziny od rozpoczęcia każdej imprezy.

Publiczność "Czynnych poniedziałków" uznała, że w sezonie 2012/2013 najlepsze Czytanie przygotował Krzysztof Popiołek na podstawie tekstu Filipa Vujosevića "Halflife".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji