Artykuły

Występ poznańskiej szkoły baletowej w Filharmonii Berlińskiej

W niedzielne popołudnie uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej z Poznania wystąpili w największej sali Filharmonii Berlińskiej, prezentując obszerne fragmenty baletu Ludomira Różyckiego "Pan Twardowski" - pisze Stefan Drajewski w Polsce Głosie Wielkopolskim.

- Był to nasz powrót po kilkuletniej przerwie do Berlina - mówi Mirosław Różalski, dyrektor szkoły. - Wzięliśmy udział w koncercie familijnym dla 2500 widzów. Zostaliśmy poproszeni o przygotowanie fragmentów bardzo polskiego w charakterze i stylu baletu "Pan Twardowski". Publiczność była zachwycona, a nasi uczniowie wypadli znakomicie, budząc aplauz widowni i zainteresowanie po koncercie. Nie bez znaczenia był udział znanego w Polsce aktora i komika Steffena Möllera, który wprowadził niemieckich odbiorców w dość zawiłą opowieść o Panu Twardowskim i zaangażowanie dyrygenta Liora Shambadala, który finał widowiska dyrygował w czapce szlacheckiej.

Koncert miał szczególną oprawę, ponieważ odbywał się pod honorowym patronatem Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie. Choreografię poszczególnych numerów przygotowali: Wiesław Dudek, pierwszy solista Staatsballett Berlin, Mirosław Różalski, Krystyna Frąckowiak i Leszek Rembowski, pedagodzy poznańskiej szkoły baletowej. W roli tytułowej wystąpił solista Staatsballett Berlin Vladislav Marinov. Partie solowe tańczyły uczennice szkoły poznańskiej - Julia Korbańska i Victoria Nowak.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji