Artykuły

Opole. Nowe twarze Kochanowskiego

Po castingu. Wybrano ich z 358 kandydatów. Od lutego na deskach teatru.

IZABELA GWIZDAK

W tym roku skończy 30 lat. Będąc w liceum wyjechała na 2 lata do Anglii. Zdała maturę międzynarodową, dostała się na studia prawnicze, ale wróciła do Polski. Miała w planach studia uniwersyteckie, ale zdała do Akademii Teatralnej w Warszawie - jak mówi: trochę z przypadku. Po studiach w 2008r. debiutowała w Teatrze Narodowym. Współpracowała m.in. z warszawskim Teatrem Powszechnym oraz Teatrem Bogusławskiego w Kaliszu. Za rolę Niny w "Mewie" Czechowa otrzymała nagrodę na 47. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Jest też laureatką Nagrody Świderskiego przyznawanej przez Związek Artystów Scen Polskich.

KAROLINA PIECHOTA

W marcu skończy 30 lat. Jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie. Od 2007 roku była aktorką Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Z małym ekranem związała się jako studentka, grając Patrycję w serialu "Plebania". Występowała też w "Klanie", "Na Wspólnej", "Czasie honoru" i "Wydziale zabójstw". Przełom w jej karierze nastąpił w 2008 roku, wraz z filmowym debiutem w świetnie przyjętym przez krytykę filmie "Drzazgi" Macieja Pieprzycy. Na 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni została nagrodzona za najlepszy debiut aktorski. Dostała też nagrodę dla najlepszej aktorki na 33. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze.

SYLWESTER PIECHURA

Ma 26 lat. Ukończył studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie w klasie mistrzowskiej Doroty Segdy. Zagrał m.in. Cherubina w "Weselu Figara" w reż. Jana Peszka i Cezarego Tomaszewskiego (Capclla Cracoviensis Kraków) oraz młodego geja, Blondyna, w przedstawieniu w reż. Piotra Siekluckiego "Lubiewo: Ciotowski bicz" (koprodukcja Teatru IMKA z Teatrem Nowym w Krakowie). Można go było zobaczyć w serialach: "Ratownicy" i "Czas honoru" oraz w filmie "80 milionów". Wystąpił też w radiowym słuchowisku wg "Wesela" Wyspiańskiego, przygotowanym przez Andrzeja Seweryna dla Radia Kraków.

ŁUKASZ WÓJCIK

W kwietniu skończy 32 lata, jest absolwentem krakowskiej PWST. Zanim wybrał aktorstwo ukończył studia socjologiczne na Uniwersytecie Łódzkim, pracował w organizacji Interakcja. A potem uznał, że jeśli nie spróbuje dostać się do szkoły teatralnej, to będzie żałować do końca życia Udało się za drugim razem - dostał się do Łodzi i Krakowa, wybrał uczelnię pod Wawelem. Na swojej stronie pisze o sobie: Aktor/śpiewak różnoraki. I wyznaje: "Uwielbiam emocje. Odczuwać i wzbudzać. Zagrał m.in. w krakowskich przedstawieniach: "Noc tuż przed lasami" w reż. Lucyny Sosnowskiej (Teatr KTO) i "Lepsi" w reż. Krzysztofa Globisza (Teatr Nowy).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji