Artykuły

Szczecin. Komplety na sylwestra

Domówka, plener czy wielkie wyjście? A może warto mniej konwencjonalnie - do teatru lub na koncert? Szczecińskie instytucje kultury, jak co roku przygotowały specjalne imprezy sylwestrowe. I choć bilety wcale nie należały do najtańszych, to w większości już się rozeszły.

O ostatnie wejściówki można jeszcze pytać w Operze na Zamku. Tu wszystko rozpocznie się o godz. 19. Publiczność najpierw obejrzy operę komiczną "Robinson Crusoe" Jacquesa Offenbacha w reżyserii Martina Otavy, a później uda się na bankiet z lampką szampana. Planowana jest też loteria fantowa z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Ceny biletów: od 160 do 200 złotych.

W Teatrze Współczesnym sprzedane zostały nawet dostawki. Bilety kosztowały 110 złotych, w ich cenę wliczony jest spektakl "Mały rodzinny interes" w reżyserii Anny Augustynowicz. Po nim, zabawę z konkursami i szampanem poprowadzą aktor Konrad Pawicki i Rafał Molenda z Radia Szczecin.

W Teatrze Polskim zabawa ruszy o godz. 18. Na początek przedpremierowe przedstawienie "Opery za trzy grosze" Bertolda Brechta i Kurta Weilla w reżyserii Adama Opatowicza. Po nim, druga część imprezy: Sylwestrowy Wieczór Kabaretowy w Czarnym Kocie Rudym. O dobry humor wszystkich gości zadba trójka wodzirejów: Michał Janicki, Adam Opatowicz i Adam Dzieciniak. I chociaż bilety nie kosztowały mało (160-180 złotych na spektakl i 350 złotych za kabaretowego sylwestra), rozeszły się jak świeże bułeczki.

W Teatrze Lalek Pleciuga, na wieczór, kończący stary rok, przygotowano kameralną inscenizację dla dorosłych. "Stworzenia sceniczne" w reżyserii Pawła Aignera. Za 90 złotych, poza przedstawienie, publiczność spotka się też z aktorami w foyer, przy torcie i musującym winie. Wszystkie bilety na to wydarzenie wyprzedano

Nie ma już też miejsc na sylwestrowy koncert w Filharmonii Szczecińskiej, z udziałem Tytusa Wojnowicza. Popularny oboista z towarzyszeniem orkiestry, prowadzonej przez Ewę Strusińską, wykona filmowe przeboje, m.in. Jamesa Hornera i Ennia Morricone.

Tym, którzy nie zdążyli z zakupem biletu do instytucji kultury, zostaje miejski sylwester pod chmurką. Na Jasnych Błoniach wystąpią Wet Fingers, CJ Stone i duet The Nycer. Będzie też muzyka klubowa i pokaz sztucznych ogni o północy. Początek - godz. 22.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji