Artykuły

Szczecin. Urząd organizuje Kongres Kultury

To mają być dwa dni intensywnych dyskusji o szczecińskiej kulturze. W piątek, 15 listopada rozpoczyna się Kongres Kultury.

W imprezie weźmie udział około trzystu uczestników oraz ponad sześćdziesięciu moderatorów i panelistów. Będą wśród nich lokalni twórcy i animatorzy, spodziewani są również goście z kraju i zagranicy.

Głównym organizatorem Kongresu Kultury jest Urząd Marszałkowski. W koordynacji wydarzenia biorą również udział Zamek, Teatr Kana, Książnica Pomorska, Opera na Zamku, Muzeum Narodowe, Teatr Polski i Biuro Dokumentacji Zabytków. Podczas imprezy odbędzie się dziesięć paneli dyskusyjnych: sześciu 15 listopada i czterech - 16 listopada. Ich tematyka jest szeroka: inwestycje w kulturze, organizacje pozarządowe, tożsamość regionu, prowincja w literaturze, finansowanie instytucji, ochrona zabytków, kreatywność i jej przełożenie na wzrost gospodarczy.

Panele dyskusyjne rozpoczynać się mają od moderowanej dyskusji z zaproszonym gośćmi. Po niej przewidziane są pytania i uwagi publiczności.

Kongres to również wydarzenia towarzyszące: koncerty (m.in. Magdaleny Wilento i Szymona Orłowskiego w Kanie), spektakle w Operze na Zamku i Teatrze Polskim, wystawy w muzeum, Książnicy i zamku.

Pełen program Kongresu Kultury oraz wydarzeń towarzyszących znaleźć można na stronie www.kongres.wzp.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji