Artykuły

Koszalin. Utwory Jonasza Kofty w premierze BTD

Piosenki z jego tekstami śpiewali m.in. Jerzy Stuhr, Zbigniew Wodecki i Michał Bajor. Jutro utwory Jonasza Kofty zaprezentują aktorzy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.

Tydzień po inauguracji nowego sezonu artystycznego komedią "Motyle są wolne" teatr zaprasza na druga premierę. Spektakle muzyczne są lubiane przez koszalińską publiczność, czego dowodem była popularność "Cafe Sax" czy "Jesteśmy na wczasach (...)". "Noc poety - wiersze i piosenki Jonasza Kofty" to kolejna propozycja BTD. Przygotowuje ją Scena Inicjatyw Aktorskich.

Dlaczego Jonasz Kofta? - Myślę, że wciąż jest niedoceniony, choć napisał wiele wspaniałych tekstów piosenek. W okresie realnego socjalizmu znalazł swoje miejsce w kabarecie. Był to czystej wody poeta o duszy niezwykle romantycznej. Opowiadamy poprzez jego utwory w dużym zarysie jego historię - mówi Zdzisław Derebecki, dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.

Stare przysłowie mówi: "Dzień jest ojcem pracy, a noc matką myśli". Jest też matką poezji, bo to pora magiczna, pełna tajemnic i niedopowiedzeń. Z nich właśnie tkał swoje wiersze Jonasz Kofta. - W spektaklu "Noc poety" zapraszamy do spędzenia magicznej godziny z Jonaszem Koftą. Odwiedzimy kabaret "Pod Egidą", studio radiowej "Trójki", festiwal w Opolu. Będziemy towarzyszyć artyście w miejscach, gdzie rodziła się i rozkwitała jego poezja, wsłuchując się w piosenki powstałe z wierszy tego wybitnego poety - zapowiadają twórcy spektaklu. Premiera spektaklu rozpocznie się w sobotę o godz. 19. Spektakl będzie można zobaczyć też w niedzielę o godz. 19 - bilety w cenie 25 i 30 złotych. Rezerwacje: tel. 94 342 22 67.

Tanie poniedziałki

Bałtycki Teatr Dramatyczny zaprasza do skorzystania z promocji. Jeśli kupisz bilet na wieczorny spektakl w poniedziałek, zapłacisz za niego o połowę mniej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji