Artykuły

Gdańsk. Wybrzeże docenione w ankiecie "Teatru"

Teatr Wybrzeże został doceniony w tegorocznej ankiecie miesięcznika Teatr "Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2012/2013".

Krytycy teatralni wyróżnili spektakle "Czarownice z Salem", "Życie jest snem", aktorów Katarzynę Dałek i Michała Kowalskiego oraz kompozytora Marcina Mirowskiego.

KATEGORIA NAJLEPSZA ADAPTACJA TEATRALNA (OPRACOWANIE TEKSTU)

Szymon Spichalski: "Andrzej Seweryn - "Irydion" Zygmunta Krasińskiego, reż. Andrzej Seweryn, T. Polski w Warszawie. Kuba Kowalski i Julia Holewińska - "Życie jest snem" Calderona, reż. Kuba Kowalski, T. Wybrzeże w Gdańsku.

KATEGORIA NAJLEPSZA REŻYSERIA

Jacek Wakar: "Kornél Mundruczó, Agata Duda-Gracz, Maja Kleczewska oraz Adam Nalepa - "Czarownice z Salem" Arthura Millera w T. Wybrzeże w Gdańsku."

KATEGORIA NAJCIEKAWSZY DEBIUT

Jacek Wakar: "Katarzyna Dałek (Paula) w "Amatorkach" Elfriede Jelinek w reż. Eweliny Marciniak oraz (Abigail Williams) w "Czarownicach z Salem", a wcześniej jeszcze tytułowa rola w "Arabeli" Maliny Prześlugi w reż. Pawła Aignera - wszystkie w T. Wybrzeże w Gdańsku."

KATEGORIA NAJLEPSZA ROLA EPIZODYCZNA

Szymon Spichalski: "Michał Kowalski jako Clotald w "Życie jest snem" Calderona, reż. Kuba Kowalski, T. Wybrzeże w Gdańsku; Izabela Noszczyk jako Frau Holle w "Jaju węża" Ingmara Bergmana, T. Jaracza w Łodzi."

KATEGORIA NAJLEPSZA MUZYKA

Jacek Wakar: "János Szemenyei - "Nietoperz", Marcin Mirowski - "Czarownice z Salem".

Na zdjęciu: Katarzyna Dałek (pierwsza z prawej) w "Czarownicach z Salem"

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji