Artykuły

Szczecin. Premiera "Stworzeń scenicznych"

"Stworzenia sceniczne" to nie tylko opowieść o początkach pracy kobiet w siedemnastowiecznym angielskim teatrze; to także jak najbardziej współczesna refleksja nad życiem teatru, kobiecością, zmienną (i nieraz przewrotną) koleją ludzkich losów oraz miłością. Przede wszystkim miłością do grania na scenie.

Akcja "Stworzeń scenicznych" rozgrywa się w pierwszych latach restauracji Stuartów. Zgodnie z nowym prawem, wprowadzonym przez króla Karola II, kobiety mogą występować zawodowo na scenie. Środowisko aktorek jest bardzo zróżnicowane; znajdą się tutaj kobiety lepiej i gorzej wykształcone, mężatki i panny ze zubożałych rodzin, córki pastorów i dziewczęta z najniższych warstw społecznych. Bohaterki zmagają się z upływem czasu, walczą z napastowaniem seksualnym i przemocą arystokratów, przeżywają chwile rozkoszy i bolesne rozczarowania, realizują nowoczesną wersję dziejów Kopciuszka...

April De Angelis

Współczesna dramatopisarka angielska, karierę teatralną rozpoczęła w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku jako aktorka Monstrous Regiment Theatre Company, feministycznej kompanii teatralnej. W swych sztukach często wykorzystuje postacie historyczne. Tworzy także libretta oper.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji