Artykuły

Katowice. Policyjne śledztwo na LOT

Na Letnim Ogrodzie Teatralnym weekend rozpocznie się w komediowo-farsowym tonie - łódzka opowieść "Zwariować można" dotyczy pewnego policjanta w amorach. Spektakl na początku roku przygotowano w prywatnym Teatrze Małym jako 17. z kolei premierę na scenie działającej przy Manufakturze.

Reżyser Mariusz Pilawski postanowił nieco unowocześnić historię i akcja rozgrywa się we współczesnej Łodzi - jednak na okoliczność spektaklu na Śląsku młody policjant z Krakowa przyjedzie do Katowic w ważnej sprawie. Złorzeczy w duchu, krążąc swoim citroenem wokół ciągle remontowanego katowickiego dworca, ale w końcu dociera na znane osiedle Paderewskiego i rozpoczyna dochodzenie. Na scenie pojawi się na m.in. Teresa Makarska, ceniona aktorka Teatru im. Kazimierza Dejmka, grająca gościnną rolę szalonej babci, bez której niemożliwe byłoby rozwikłanie intrygi.

Towarzyszą jej Loretta Cichowicz i Witold Łuczyński. Początek komedii "Zwariować można" o godz. 21 w sobotę 20 lipca w podcieniach Centrum Kultury Katowice.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji