Artykuły

Sopot. Rusza 20. sezon Teatru Atelier

Śpiewająco, poetycko i refleksyjnie - w takim klimacie rozpoczyna się kolejny sezon Teatru Atelier, jednej z tych instytucji, które stanowią o atmosferze sopockiego lata. W czwartek, 4 lipca, o godz. 19.30 zostanie wyświetlony film "Hommage a Joanna Bogacka".

Teatr Atelier zainstalował się przed 20 laty w sąsiedztwie Grand Hotelu, w niewielkim pawilonie przy plaży, w którym wcześniej przechowywano kajaki i leżaki. W tym niezapomnianym pionierskim okresie teatr, prowadzony przez Andre Hübnera-Ochodlo, co sezon proponował drapieżne inscenizacje, całkowite zaprzeczenie atmosfery kurortu. I na tym polegał ich urok.

Do tego pionierskiego okresu nawiązuje jedno z wydarzeń inauguracyjnego tygodnia tegorocznego, jubileuszowego sezonu. W Teatrze na Plaży, wybudowanym na miejscu dawnego pawilonu, w czwartek, 4 lipca, o godzinie 19.30 zostanie wyświetlony film "Hommage a Joanna Bogacka".

Będzie to premierowy pokaz dokumentu, zrealizowanego przez Joannę Mazur i Wojciecha Ostrowskiego. Bohaterką filmu jest Joanna Bogacka, wybitna, zmarła w ubiegłym roku aktorka, związana przez większą część jej zawodowej kariery z gdańskim teatrem Wybrzeże. A przez kilka sezonów - z sopockim teatrem Atelier. Występowała tu w "Jubileuszu", "Komunikacji świń" [na zdjęciu], "Z prochu powstałeś", przede wszystkim zaś w sztuce Moritza Rinkego "Szary Anioł", w której przejmująco zagrała rolę Marleny Dietrich. Film przypomina te kreacje. Wstęp na projekcję wolny.

Pozostałe propozycje tego tygodnia teatru Atelier nawiązują do drugiego rozdziału życia tej sceny, w którym zakrólowała poetycka i aktorska piosenka. We wtorek i w środę wystąpi Magda Kumorek ze swoim Leśmianowskim recitalem "Śmiercie", zaś od piątku do niedzieli w pieśniach ze swojej najnowszej płyty "Ma cherie" wystąpi Mirosław Czyżykiewicz.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji