Artykuły

Białystok. "Iluminacje" Doroty Baranowskiej na scenie BTL-u

Pierwszy solowy projekt tancerki Doroty Baranowskiej związanej z Grupą Przejściową nosi tytuł "Iluminacje".Można go obejrzeć we wtorek, 25 czerwca, o godz. 19, na scenie Białostockiego Teatru Lalek.

- Tworzenie tego spektaklu wyszło od formy. Tu nie ma fabuły. Zależy mi na tym, by widz miał wolność w interpretowaniu ruchu, obrazu i dźwięku, by się zatrzymał i odnalazł sens - mówi Dorota Baranowska, autorka choreografii i konceptu. - To historia jednostki, która w swojej samotności kreuje swój własny świat.

Od kilku miesięcy pracuje nad spektaklem "Iluminacje", który wykorzystuje ruch, mulitimedia, strukturę i dźwięk. Dotąd mogliśmy to oglądać w produkcjach Grupy Przejściowej. Po raz pierwszy zobaczymy na scenie w solowym projekcie.

Tym razem Dorota Baranowska zaprosiła do współpracy Annę Leszczyńską, która stworzyła scenografię i materiały wizualne, Agnieszkę Sobolewską odpowiedzialną za muzykę oraz Mariusza Iwańczyka - reżysera świateł.

Motywem do stworzenia koncepcji spektaklu "Iluminacje" jest twórczość amerykańskiego malarza Jacksona Pollocka, który stworzył własną technikę tworzenia obrazów polegającą na charakterystycznym rozpryskiwaniu farby na płótnie.

Spektakl powstał w ramach stypendium prezydenta Białegostoku dla młodych twórców. Można go obejrzeć we wtorek, 25 czerwca, o godz. 19, na scenie Białostockiego Teatru Lalek. Bilety kosztują 15 zł. Więcej w serwisie Strefa Imprez

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji