Artykuły

Warszawa. "Kafka tańczy" na zakończenie sezonu w Teatrze Żydowskim

Zanim zespół Teatru Żydowskiego odejdzie na zasłużoną przerwę wakacyjną, by móc powrócić z pełną mocą podczas X edycji Festiwalu Warszawa Singera, 28, 29 i 30 czerwca zapraszamy na spektakl "Kafka Tańczy" w reżyserii Lecha Mackiewicza!

Spektakl "Kafka tańczy" został zainspirowany listami Franza Kafki do Felicji Bauer, napisanymi w trakcie ich krótkiej, lecz burzliwej znajomości. Autor dramatu, Timothy Daly, zainteresował się tematyką zmagań sztuki z życiem i życia ze sztuką. Napisał sztukę o artyście, który uczy się żyć i staje przed wyborem pomiędzy swoją twórczością a trudami codzienności i stara się dokonać wyboru. W przypadku Franza Kafki odpowiedź mogła być tylko jedna...

Spektakl triumfował na scenach teatralnych m. in. w Australii, USA, Francji, a teraz mamy okazję oglądać go w Warszawie. Rolą panny młodej w sztuce "Kafka Dances" debiutowała Cate Blanchett w Sydney Theater Company i otrzymała za nią prestiżową australijską nagrodę teatralną dla najlepszej debiutantki. W Teatrze Żydowskim tę samą rolę odgrywa Małgorzata Trybalska, a w postać Franza Kafki wciela się Piotr Sierecki.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji