Artykuły

Gniezno. 12 chętnych do fotela dyrektora

Po otwarciu kopert i analizie dokumentów, do drugiego etapu konkursu na dyrektora Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie przeszło 12 kandydatów, w tym cztery kobiety.

Postanowiłem, nie zaglądając w aplikacje kandydatów, sprawdzić na wortalu e-teatr ich związki z teatrem.

Natalia Babińska jest reżyserką. Pracowała między innymi w poznańskiej Akademii Muzycznej. W Teatrze Wielkim w Poznaniu wyreżyserowała operę "Demetrio". Kilka tygodni temu wyreżyserowała "Halkę" w Opera Nova w Bydgoszczy.

Magda Grudzińska jest dyrektorką Krakowskich Reminiscencji Teatralnych.

Joanna Nowak ukończyła teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez wiele lat była zastępcą dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu.

Katarzyna Nowak? Na e-teatrze jest kilka pań o tym nazwisku.

Andrzej Mańkowski jest reżyserem, scenarzystą, producentem filmowym i animatorem kultury. Był m.in. pomysłodawcą Festiwalu Rytmu i Ognia FROG w Gdyni oraz ogólnopolskiego projektu literacko-filmowego "Dekalog 89 +". Wyreżyserował do tej pory kilka filmów, m.in. dokument "Lekcja muzyki" oraz komedię "Rubinowe gody".

Dominik Nowak współtworzył Teatr Nowy w Krakowie. Jest autorem projektów teatralnych, pedagogiem. Prowadził agencję produkcji teatralnej i filmowej.

Jan Nowara ma za sobą doświadczenia dyrektorskie. Kierował Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu i teatrem Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Aktualnie jest kierownikiem literackim Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki.

Mirosław Pawłowski? Sądząc po internetowym śledztwie - jest aktorem.

Andrzej Szczytko, aktor związany z Poznaniem. Występował w Teatrze Polskim, Teatrze Muzycznym, a ostatnio w Moim Teatrze. Często występuje w serialach i reklamach.

Klaudiusz Święcicki, dr nauk humanistycznych, specjalista od Kantora, prorektor, dziekan Wydziału Nauk o Kulturze i Turystyce Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium.

Dariusz Taraszkiewicz, aktor związany kiedyś z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, autor tekstów dramaturgicznych, reżyser, producent teatralny. W ubiegłym roku wygrał konkurs na dyrektora Teatru Muzycznego w Poznaniu, który został unieważniony.

Wojciech Wiński, aktor, reżyser, twórca Teatru Usta Usta Republika.

Kandydaci

 Natalia Babińska

 Magda Grudzińska

 Andrzej Mańkowski

 Dominik Nowak

 Joanna Nowak

 Katarzyna Nowak

 Jan Nowara

 Mirosław Pawłowski

 Andrzej Szczytko

 Klaudiusz Swięcicki

 Dariusz Taraszkiewicz

 Wojciech Wiński

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji