Artykuły

Warszawa. Premiera "Obłomowa" w Syrenie

"Obłomow" to spektakl na podstawie powieści Iwana Gonczarowa, w adaptacji Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej. Obłomowa często nazywano rosyjskim Hamletem. Premiera 8 czerwca.

Obłomowszczyzna podobnie jak Dostojewszczyzna weszła do języka i historii literatury. Niemożność to choroba zaraźliwa, w Polsce też aż nadto dobrze znana. Spektakl to, ironiczno-romantyczna komedia o paraliżu, woli i uczuć.

W naszej realizacji wystąpi Olena Leonenko, która zaśpiewa znane i lubiane rosyjskie romanse: " Nie odjeżdżaj", "Woźnico nie poganiaj koni", "Ech, raz, jeszcze raz". Adaptacja teatralna będzie - mimo oparcia w literaturze klasycznej - współczesną próbą opowiedzenia historii późnej miłości dwojga ludzi, Olgi i Obłomowa, którzy na to uczucie już nie liczą. Oryginalne, rosyjskie romanse, wysmakowana literatura i inspirowane epoką kostiumy zaprojektowane przez Dorotę Kołodyńską, będą stanowiły unikalny kontekst opowieści o dwojgu nadwrażliwych, samotnych ludziach. Spektakl realizowany będzie w dolnym foyer Teatru Syrena i zainauguruje Małą Scenę teatru. Na nowo zaaranżowana przestrzeń, przeniesie odbiorcę do teatru, w którym aktora i widza nie dzielą konstrukcje sceniczne; wszyscy w takim samym stopniu uczestniczą w historii.

Spektakl dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji