Artykuły

Poznań. Piotr Cyrwus na Verba Sacra

W niedzielę 2 czerwca o godz. 17 odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu prezentacja Verba Sacra, poświęcona Listom pasterskim św. Pawła.

Usłyszymy Pierwszy i Drugi List do Tymoteusza oraz List do Tytusa w interpretacji znanego aktora telewizyjnego i filmowego Piotra Cyrwusa. W komentarzu teologicznym ks. dr Tomasz Siuda pisze m.in.:

Listy pasterskie ukazują, iż Kościół wszedł w nową fazę, w okres pewnej konsolidacji. Następuje przesunięcie akcentów z zadań o charakterze misyjnym na rzecz wprowadzenia ładu i porządku wewnątrz samej wspólnoty. Zagrożenia dla prawdziwej wiary pojawiają się już nie z zewnątrz, lecz wewnątrz wspólnoty Kościoła. Dlatego we wszystkich Listach pasterskich spotykamy dysputę z błędnymi naukami i wskazaniami jak postępować wobec błędnowierców. Krystalizują się kościelne urzędy, które mają służyć zachowaniu ciągłości przepowiadania apostolskiego i przyczyniać się do budowania jedności mieszkańców domu Bożego. Uporządkowanie życia wewnątrz Kościoła, jako domu Bożego, wymaga od jego mieszkańców zajęcia odpowiedniej postawy. Dlatego w Listach pasterskich spotykamy się z ustalonymi wymaganiami stawianymi kandydatom do sprawowania różnych urzędów i posług wewnątrzkościelnych, jak i zaleceniami dotyczącymi ich sprawowania. Pojawiają się katalogi cnót, o które zabiegać mają wszyscy wierzący, przywoływane są wskazania określające w jaki sposób należy kształtować relację między Kościołem a światem.

Oprawa muzyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu. W programie utwory Bacha, Francka, Angelisa, Krala i Tansmana.

Listy Pasterskie to 141 prezentacja Verba Sacra.

www.verbasacra.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji