Artykuły

Kraków. Michał Rusinek dzieciom

Michał Rusinek specjalnie dla Teatru Ludowego napisał rymowaną i śpiewaną historyjkę o Arku Noem, małym chłopcu w żółtej pelerynie. Premiera 1 czerwca 2013 godz. 17.00

Już od wielu dni nad Krakowem deszcz pada, leje, siąpi, mży. Barka Arka pełna już jest najróżniejszych zwierząt. "I łaciate, i kudłate, pręgowane i skrzydlate" znalazły schronienie przed potopem w jego niewielkim pontonie. Jednak to dopiero początek przygody, bo powódź zatopiła cały Kraków i na niebie zamiast gwiazd można oglądać złote rybki.

Ponton jak arka dryfuje od Wawelu do sterczącej nad zdradliwą tonią Wieży Mariackiej i dalej do Kopca Kościuszki, a głód coraz bardziej doskwiera rozbitkom Czy zwierzakom wystarczą zabrane w pośpiechu chrupki? Czy w strugach deszczu znajdą suchy ląd? Czy z pomocą Arka znajdą nowy dom?

Tej mokrej przygodzie towarzyszą wesołe pląsy w strugach deszczu i skoczne, mimo pochmurnego nieba, piosenki, które na pewno na długo zapadną w pamięć młodym widzom.

Michał Rusinek - od zawsze związany z Krakowem - znany był przede wszystkim jako sekretarz naszej Noblistki, Wisławy Szymborskiej. Teraz prowadzi jej fundację i pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zdarza mu się jednak pisywać książki zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, układać wierszyki czy teksty piosenek.

Specjalnie dla Teatru Ludowego napisał rymowaną i śpiewaną historyjkę o Arku Noem, małym chłopcu w żółtej pelerynie.

Premiera 1 czerwca 2013 godz. 17.00

Uwaga! Spektakl przedpremierowy 1 czerwca godz. 15.00

- Duża Scena - Osiedle Teatralne 34

***

Spektakl "Przygody Arka Noego" bierze udział w projekcie "Internetowy Teatr TVP dla szkół". Zobaczą go przede wszystkim dzieci z małych miejscowości, skąd do Krakowa czy w ogóle teatru jest daleko. Transmisja przedstawienia 5 czerwca o godz. 10.00

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji