Artykuły

Polkowice. Złote Miedziaki od publiczności przyznane

Znane są już wyniki plebiscytu publiczności XV Festiwalu "Oblicza Teatru". Niekwestionowanymi laureatami zostały dwa znakomite teatry - Teatr 6. Piętro z Warszawy oraz Teatr Polski ze Szczecina, którym przyznano po dwa "Złote Miedziaki".

Tradycją Polkowickich Dni Teatru stał się plebiscyt publiczności, w którym widzowie bardzo chętnie biorą udział. Repertuar tegorocznego Festiwalu był naprawdę imponujący. "Złotego Miedziaka" w kategorii Najlepszy Spektakl przyznano Teatrowi 6. Piętro za sztukę "Fredro dla Dorosłych - Mężów i Żon" (na zdjęciu) w reżyserii Eugeniusza Korina. Natomiast odtwórczyni roli żony Elwiry w tym spektaklu - Jolanta Fraszyńska - uhonorowana została w kategorii Najlepsza Aktorka.

Najwięcej głosów w kategorii Najlepszy Aktor otrzymał Wojciech Malajkat za rolę w spektaklu Teatru Syrena z Warszawy pt. "Trener życia". Odtwórca postaci trenera-terapeuty jest zarazem reżyserem sztuki.

Nagrodę publiczności w kategorii Najlepsza Reżyseria widzowie przyznali Adamowi Opatowiczowi za "Magię Obłoków". Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Polskiego w Szczecinie stworzył wspaniały muzyczny spektakl oparty na twórczości Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza.

Najbardziej rozbawił widzów "Kogut w rosole" - przedstawienie Teatru Polskiego w Szczecinie w reżyserii Marka Gierszała, które otrzymało "Złotego Miedziaka" w kategorii Najlepszy Spektakl Komediowy.

Uroczyste wręczenie nagród "Złotych Miedziaków" nastąpi podczas Gali Otwarcia XVI edycji Festiwalu "Oblicza Teatru" w marcu 2014 r.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji