Artykuły

Piwowarski w teatrze

Kilka dni temu we Wrocławiu odbyła się światowa pra­premiera najnowszego filmu Radosława Piwowarskiego "Marcowe migdały". 13 bm. ponownie będziemy mogli się spotkać z twórcą "Jana Serce" i "Pociągu do Hollywood", tym razem na scenie wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Radosław Piwowarski podjął się reżyserii sztuki Wieniedikta Jerofiejewa (tego od "Moskwy Pieluszki") pt. "Noc Walpurgii, albo kroki Komandora". Prapremiera tej sztuki odbyła się w ubiegłym roku w Mos­kwie i cały czas cieszy się wielkim powodzeniem.

Akcja "Nocy Walpurgii..." toczy się w szpitalu psychia­trycznym w Związku Radziec­kim w przededniu 1 Maja. W jednej sali umieszczono cho­rych i więźniów politycznych. Trzecią stroną w konflikcie, bo oczywiście do takiego w takiej sytuacji dojść musi, jest obsłu­ga szpitala, czyli lekarze, pie­lęgniarki i sanitariusze. Nic więcej już o spektaklu nie na­piszę, by nie opowiedzieć wszystkiego i nie odbierać wi­dzom radości z jego oglądania. Dodam tylko, że Piwowarskie­mu w przeniesieniu dramatu Jerofiejewa na teatralne deski pomagali Katarzyna Święcka (kostiumy), Krzysztof Baumiller (dekoracje) i Włodzimierz Szomański (muzyka). W rolach głównych zobaczymy Zdzisła­wa Kuźniara i Eugeniusza Kujawskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji