Artykuły

Łódź. Plac tancerzy

26 kwietnia z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Tańca, na dziedzińcu Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, w zabytkowej fabryce Kestenberga (bud. K, ul. Sterlinga 26) o godz. 12.00 nastąpi uroczyste otwarcie pierwszego w Polsce "Placu Tancerzy".

Plac ten powstaje w hołdzie wszystkim artystom i miłośnikom tej jednej z najpiękniejszych dziedzin sztuki. Ozdobią go krzewy magnolii i hortensji oraz prace rzeźbiarskie autorstwa Rafała Frankiewicza. Pomysłodawcą tej inicjatywy jest tancerz i choreograf Alexandr Azarkevitch - dyrektor Międzynarodowego Konkursu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa.

W ramach uroczystości, o godz. 13.15 w Patio Akademii, przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 52 w Łodzi, odbędzie się także koncert studentów Wydziału Artystycznego kierunku Taniec.

Międzynarodowy Dzień Tańca - święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego będącego pod auspicjami UNESCO (ITI-UNESCO).

Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges'a Noverre'a.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji