Artykuły

Bukowina Tatrzańska. Leopold Kozłowski i przyjaciele

Jest nazywany ostatnim klezmerem Galicji i skarbem krakowskiego Kazimierza - Leopold Kozłowski po raz pierwszy wystąpi na Podhalu. Koncert znanego pianisty i kompozytora odbędzie się w niedzielę, 28 kwietnia w Hotelu Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej.

Imprezę poprowadzi Jacek Cygan, a na scenie obok Leopolda Kozłowskiego wystąpią również przyjaciele artysty.

Leopold Kozłowski to wybitny kompozytor, pianista i dyrygent. Konsultant muzyczny oraz aktor w filmie "Lista Schindlera" Stevena Spielberga, a także autor muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych m.in. "Austerii" oraz "I skrzypce przestały grać". Jeden z jego wujów to legendarny klarnecista Naftule Brandwein - uważany w Ameryce za "króla muzyki żydowskiej świata".

Ostatni klezmer Galicji wystąpi w sali kongresowej Hotelu Bukovina w niedzielę 28 kwietnia br. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Całą imprezę poprowadzi wieloletni przyjaciel artysty, znany poeta i autor tekstów - Jacek Cygan. Będzie to pierwsza okazja, aby posłuchać muzyki wybitnego klezmera na Podhalu:

- Leopold Kozłowski odwiedzi nasz region po raz pierwszy, tym bardziej cieszymy się, że koncert odbędzie się właśnie w Bukowinie Tatrzańskiej - mówi Adam Mazurkiewicz, Dyrektor Hotelu Bukovina i gospodarz imprezy. - Podhale od wieków przyciąga i inspiruje artystów - dodaje Mazurkiewicz.

Na scenie, obok wybitnego muzyka, nie zabraknie również innych związanych z Krakowem artystów. Wystąpią: Kamila Klimczak (aktorka Teatru Bagatela, związana również z Piwnicą pod Baranami), Katarzyna Jamróz (aktorka filmowa i telewizyjna), Renata Świerczyńska (wokalistka, aktorka Piwnicy pod Baranami), Marta Bizoń (aktorka teatralna i filmowa, związana m.in. z krakowskim Teatrem im. J. Słowackiego), Andrzej Róg ( aktor i reżyser, współpracował m.in. z Teatrem STU oraz kabaretem Loch Camelot), Jacek Hołubowski (znany akordeonista) oraz Halina Jarczyk (skrzypaczka i kierownik muzyczny Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie).

Po koncercie goście będą mieć możliwość zakupu książki "Klezmer" Jacka Cygana z autografem autora.

Bilety na koncert, w cenie 60 zł, dostępne są w sprzedaży na stronie internetowej: www.termabukowina.pl oraz w dniu imprezy w recepcji Hotelu Bukovina (możliwość wcześniejszej rezerwacji telefonicznej: +48 18 20 25 400).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji