Artykuły

Koszęcin. Konferencja i warsztaty labanowskie

W terminie 29.04-05.05.2013 r. w siedzibie Zespołu "Śląsk" w Koszęcinie odbędą się konferencja i warsztaty bazujące na Labanowskiej Analizie Ruchu.

Konferencja i warsztaty odbywają się w ramach projektu partnerskiego European Laban Platform, którego głównym celem jest rozwinięcie platformy otwartej na wymianę pomiędzy różnorodnymi osiągnięciami artystycznymi oraz metodami edukacyjnymi, które bazują na spuściźnie Rudolfa Labana. Inicjatorem projektu jest Stowarzyszenie Format Zero, które realizuje go we współpracy

z Ex Nunc: Ex Nunc Centre Voor Moderne Dans (Holandia), i z Labanov Atelier Bratislava (Słowacja).

Warsztaty "Come on, Mr. Laban!" są związane z projektem badawczym o tym samym tytule. Przedmiotem badań w projekcie była analiza słowackich tańców ludowych przy zastosowaniu narzędzi metody Labanowskiej Analizy Ruchu. Swoją pracę badawczą Zuzana V. Očenášová realizowała we współpracy z Labanov Atelier Bratislava oraz SĽUKiem - Słowackim Państwowym Ludowym Zespołem Artystycznym. Koncentrowała się w niej na stworzeniu mapy źródeł wzorów ruchu w słowackich tańcach ludowych i ich odniesieniu do współczesności. Wyniki tych badań, oraz wybrane materiały, zostaną przedstawione m.in. w czasie konferencji "Przekraczając granice".

PROGRAM KONFERENCJI

3-5 maja 2013 r.

warsztaty/prezentacje:

1. Rytm naszej kinesfery - Marta Polakova (Słowacja)

Głównym przedmiotem warsztatu będzie odkrywanie osobistego rytmu - jak wykorzystujemy ciężar i czas w naszej kinesferze . Będziemy badać , w jaki sposób możemy komunikować się z rytmami innych osób w grupie w celu sprawdzenia, czy istnieje możliwość utworzenia jednej dużej "kinesfery rytmu".

2. Pokaz warsztatowy Good Practice Of How To Apply Laban

Pokaz przygotowany przez organizacje partnerskie projektu European Laban Platform: Ex Nunc - Holandia, Labanov Atelier Bratislava - Słowacja, Format Zero - Polska.

wykłady:

1. Zastosowanie kinetografii do badań nad tańcem ludowym - polski rozdział - Hanna Raszewska (Polska)

2. Labanowska Analiza Ruchu na przykładzie wybranych słowackich tańców ludowych oraz jej zastosowanie w sztuce współczesnej - Zuzana V. Očenášová (Słowacja)

3. Zastosowanie "Le Grand Cru" - metody tworzenia kulturowej mapy ruchu z wykorzystaniem Labanowskiej Analizy Ruchu, na przykładzie wybranych tańców etnicznych i tradycyjnych - Joan van der Mast, Noortje Bijvoets (Holandia)

Szczegółowy program oraz rejestracja uczestników:

http://www.zespolslask.pl/pl/wydarzenia/4095/warsztaty-come-on-mr-laban/

"Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną."

***

PRZEKRACZAJĄC GRANICE

Relacje pomiędzy spuścizna kulturową, tańcami ludowymi oraz tańcem współczesnym

Warsztaty "Come on, Mr. Laban" dla tancerzy i choreografów tańców ludowych

29.04 - 03.05.2013

Konferencja "Przekraczając granice"

03-05.05.2013

miejsce: Koszęcin, siedziba ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA "ŚLĄSK" im. STANISŁAWA HADYNY

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji