Artykuły

Rozśpiewana bohema

"Klatka wariatek" w reż. Grzegorza Chrapkiewicza w Teatrze Komedia w Warszawie. Poleca Dziennik Gazeta Prawna.

"Klatka wariatek" to historia zabawnych perypetii rodzinnych, które bawią i uczą tolerancji.

Kultowa sztuka, kultowy film, kultowy musical - tak najkrócej i najtrafniej można opisać spektakl grany w Komedii. "Klatka wariatek" to połączenie porywającego show i komedii "La Cage aux Folles", wielki broadwayowski przebój, grany był z powodzeniem w całych Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii. Teraz możemy zobaczyć ten spektakl w warszawskim Teatrze Komedia.

Na stołecznej scenie "La Cage aux Folles" wystawiany jest pod polskim tytułem "Klatka wariatek". Musical powstał na podstawie sztuki teatralnej Jeana Poireta. Kinomani na pewno doskonale pamiętają również ekranizację tego dramatu. W filmie pt. "Klatka dla ptaków" z 1996 r. wystąpili m.in. Robin Williams i Gene Hackman. Akcja sztuki "Klatka wariatek", którą możemy zobaczyć w Teatrze Komedia, rozgrywa się na scenie i za kulisami niekonwencjonalnego nocnego klubu na Lazurowym Wybrzeżu. Występują w nim drag ąueens. W otoczeniu tej kolorowej bohemy obserwujemy perypetie bardzo nietypowej rodziny. Jej problemy wywołują uśmiech, ale też skłaniają do refleksji na temat wzajemnego szacunku, zrozumienia i tolerancji.

Dopełnieniem tej zabawnej i wzruszającej historii są barwne kostiumy oraz porywająca choreografia w wykonaniu grupy niezwykle zgrabnych mężczyzn tańczących w szpilkach.

W obsadzie musicalu znaleźli się m.in.: Maria Dejmek, Katarzyna Skrzynecka, Jacek Bończyk, Paweł Tucholski i Piotr Zelt. Na scenie pojawiają się również tancerze, wśród nich Kamil Dominiak, Michał Korzeniowski oraz Kamil Krapicz. "Klatkę wariatek" w stołecznym Teatrze Komedia wyreżyserował Grzegorz Chrapkiewicz.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji