Artykuły

Łódź. Czop i Schuchardt nominowani do nagrod TVP Kultura

W rocznicę swojego powstania TVP Kultura przyznaje nagrody "Gwarancje Kultury" najciekawszym, najbardziej wyrazistym osobowościom artystycznym ubiegłego sezonu. Wśród nominowanych znalazło się czworo łodzian.

W kategorii "Film" wspólnie z Maciejem Stuhrem do nagrody GK nominowany został Ireneusz Czop, aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi - za rolę w filmie "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego. Nominacja przypadła im jako najciekawszemu duetowi aktorskiemu zeszłego roku - "za odwagę zmagania się z bolesnym tematem antysemityzmu nie tylko na ekranie, ale również w życiu".

W tej samej kategorii nominowany został inny aktor "Jaracza", Tomasz Schuchardt. Schuchardt oraz Marcin Kowalczyk i Dawid Ogrodnik nominowani zostali za role w filmie "Jesteś bogiem" Leszka Dawida, opowiadającym historie muzyków zespołu Paktofonika. Nominacja trafiła do aktorów za "za entuzjazm, poświęcenie i pasję poparte konsekwentną pracą nad rolami, za wiarygodne przypomnienie zespołu, jednej z najważniejszych grup muzycznych przełomu wieków".

W kategorii "Sztuki wizualne" nominowani zostali także Jarosław Lubiak i Małgorzata Ludwisiak - kuratorzy Muzeum Sztuki w Łodzi. Są oni autorami wystawy "Korespondencje. Sztuka nowoczesna i uniwersalizm", która w nowatorski sposób ukazuje spotkanie dwóch kolekcji sztuki XX-wiecznej: łódzkiej i berneńskiej.

Uroczystość wręczenia Gwarancji Kultury odbędzie się 13 kwietnia o godz. 19.00 w Studiu S1 (ul. Woronicza 17). Uświetni je koncert Kurt Elling, gwiazda wokalistyki jazzowej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji