Artykuły

Płock. Trzy premiery w trzy tygodnie

Płocki Teatr Dramatyczny szykuje trzy premiery w ciągu trzech tygodni. Każdą o innym ciężarze gatunkowym: będzie klasyka "Śluby panieńskie", dramat obyczajowy "Wściek" i bajka "Calineczka". Na wszystkie można już kupować bilety.

Na pierwszy ogień pójdzie "Wściek". Występują: Mariusz Pogonowski - zarazem scenarzysta i reżyser - i gościnnie Martyna Kowalik, aktorka Teatru Polskiego w Warszawie. Według zapowiedzi, jest to jednoaktowy dramat o miłości i wojnie męskich i żeńskich światów, ma być dosadnie i dotkliwie. Prapremiera zaplanowana jest na 22 marca, premiera dzień później - obie na scenie "Piekiełko" o godz. 19. Bilety po 30 i 20 zł.

24 marca o godz. 18 odbędzie się premiera "Ślubów panieńskich" w reżyserii Tomasza Grochoczyńskiego. Rolę Anieli zagra Karolina Wojdała, absolwentka stołecznej Akademii Teatralnej, Klarę - Katarzyna Anzorge, a Panią Dobrójską - Hanna Chojnacka. Gustawem gościnnie będzie Przemysław Wyszyński, współpracujący m.in. z Teatrem Narodowym, Radostem - Krzysztof Bień, w Albina wcieli się Sebastian Ryś. Bilety na premierę połączoną z galą z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru i wręczeniem Srebrnej Maski są po 50 zł.

"Calineczka" według Hansa Christiana Andersena, w reżyserii Zbigniewa Marka Hassa, będzie miała premierę 13 kwietnia o godz. 16. W roli tytułowej gościnnie wystąpi Klaudia Sikorska - w 2012 r. ukończyła wrocławską filię Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Bilety po 20 i 16 zł.

Na zdjęciu: Klaudia Sikorska i Zbigniew Marek Hass

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji