Artykuły

Poznań. Premiera trzeciego odcinka projektu jubileuszowego PTT

W środę w Sali Wielkiej CK Zamek obejrzymy premierowy, trzeci odcinek cyklu "4 x 10 = XL / Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś", zatytułowany "Yesterday... and TODAY" i obejmujący lata 1981-84.

Polski Teatr Tańca obchodzi w tym roku swój jubileusz. Zespół narodził się 40 lat temu z inicjatywy Conrada Drzewieckiego. Ten niezwykły twórca, którego choreograficzne dokonania zburzyły tradycyjny obraz polskiego baletu, spędził większość życia w Poznaniu.

- Tutaj skoncentrowałem swoje pasje, idee, pomysły. W tym teatrze wypowiadam siebie, wszystko, co robię, jest moje, to jestem ja - powiedział kiedyś. Od 25 lat Polski Teatr Tańca prowadzi uczennica Conrada Drzewieckiego - Ewa Wycichowska. Seria spotkań zatytułowanych "4 x 10 = XL / Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś" to jej autorski projekt. W środę w Sali Wielkiej CK Zamek obejrzymy premierowy, trzeci odcinek cyklu zatytułowany "Yesterday... and TODAY" [na zdjęciu] i obejmujący lata 1981-84.

W programie wieczoru znajdą się m.in. reinterpretacje fragmentów spektakli "Yesterday" oraz "Panna i śmierć". Na scenie CK Zamek wystąpią nie tylko obecni tancerze PTT: Urszula Bernat-Jałocha, Niels Claes, Katarzyna Kulmińska, Paweł Malicki i Katarzyna Rzetelska, ale także była I solistka PTT - Mariola Hendrykowska. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą także: Elżbieta Mazurkiewicz-Kolasińska, Ryszard Węgrzynek i Jacek Miszczak.

Bilety na spektakl w cenie 30 i 15 zł można kupić w impresariacie PTT (ul. Kozia 4), w kasie CK ZAMEK oraz na stronie: http://zaproszenia.ptt-poznan.pl.

Artystów Polskiego Teatru Tańca w Sali Wielkiej Zamku będzie można zobaczyć także we wtorek o godz. 20. W programie tego spotkania znalazły się dwa znakomite przedstawienia z cyklu 4 pory roku: "Jesień - Nuembir" w choreografii Jacka Przybyłowicza i "Wiosna - Effatha" w choreografii Ewy Wycichowskiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji