Artykuły

Warszawa. Korczak po japońsku

11 września o godz 19 w Teatrze Żydowskim odbędzie się gościnny występ japońskiego teatru Himawari Theatre Group Inc. z przedstawiem "Doktor Korczak".

Sztuka "Doktor Korczak" została napisana na zamówienie japońskiego zespołu - Himawari Theatre Group. Jej pierwsza wersja miała prapremierę w 2001 roku w Tokio, następnie była prezentowana na scenach kilku japońskich miast. Obecny kształt dramatu Jacek Popiel opracował dla tego samego zespołu. W odróżnieniu od przedstawienia z 2001 roku obecna wersja ma wymiar kameralny. Ukazuje wybrane zdarzenia z życia Korczaka, z lat 1938-1942. Większość scen i myśli Korczaka ma swe źródło w tekstach tego wybitnego pedagoga i pisarza, m.in. w Pamiętniku, pisanym w getcie w 1942 roku.

Janusz Korczak to nie tylko autor "Króla Maciusia Pierwszego", ale przede wszystkim wybitny pedagog i wychowawca, prekursor walki o prawa dziecka, który całe swoje życie poświęcił najmłodszym, nie opuszczając swoich podopiecznych w chwili śmierci.

Spektakl w wykonaniu japońskich artystów w przejmujący sposób porusza temat zagłady narodu żydowskiego - jest niezwykle interesującą i oryginalną lekcją historii, skierowaną do widza w każdym wieku. Spektakl jest tłumaczony na język polski.

reżyseria: Shigeo Kishima, inscenizacja: Aleksander Fabisiak, muzyka: Kroke, Tokiko Kato, występują: Toru Nakajima jako Doktor Korczak, Satoshi Karatani, Miyo Ota, Ma-sayo Aoki, Mitsuko Ohara, NorikoNarai, Hirohisa Nakajima, Akito Tanaka, Hiroyasu Murakami.

Cena biletów: normalne - 15 zł; ulgowe - 10 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji