Artykuły

Zamość. Artyści Performera chcą do Wrocławia

Artyści z zamojskiego Teatru Performer myślą o związaniu się z Wrocławiem. Przez ostatnie trzy dni w Browarze Mieszczańskim gościł Festiwal Sztuk Intuitywnych Intuitiva. Słowo "intuitywny" znaczy po prostu intuicyjny.

- Nasza sztuka nie jest uprzednio przygotowana, przećwiczona, a potem odgrywana. Nie ma w niej fabuły. Nam chodzi o eksperyment, poszukiwanie, przeżycie duchowe - tłumaczył lider teatru, Paweł Dudziński [na zdjęciu w akcji ulicznej "Demony współczesności"].

Sztuka intuitywna to przede wszystkim improwizacja i synteza wielu dziedzin - muzyki, malarstwa, tańca. W Browarze Mieszczańskim można było więc posłuchać improwizowanych koncertów, zobaczyć performance Wojownik Sztuki oraz pokazy japońskiego teatru tańca butoh, który najlepiej oddaje ideę intuicyjności.

Jest spora szansa, że Intuitiva to początek bliższej współpracy artystów z Wrocławiem. Do tej pory teatr związany był z Zamościem.

- Poważnie myślimy o przeprowadzce - mówi Paweł Dudziński. - Nie będę ukrywać, Zamość to prowincja, a nam zależy na profesjonalnej krytyce, radiu, telewizji. Poza tym Wrocław to miasto magiczne, miasto Grotowskiego, z którego nauk czerpiemy inspirację. Chcielibyśmy mieszkać i tworzyć w Browarze.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji