Artykuły

Warszawa. Szapołowska w roli babci

Grażyna Szapołowska w zupełnie nowej roli. W komedii romantycznej "Tylko mnie kochaj" aktorka zagra... babcię.

Grażyna Szapołowska to jedyna polska gwiazda w prawdziwie hollywoodzkim stylu. Przez lata gazety pisały o jej kolejnych mężach i kochankach - coraz młodszych, coraz bogatszych i w dodatku z zagranicy. O tym, że jeździ jaguarem, którego kupiła tylko dlatego, że... kolor siedzeń pasował do jej futra. A aktorka piłeczkę podbijała. Gdy dziennikarze mówili o otaczającej ją, erotycznej aurze, rzucała krótko: "Życie jest tak krótkie, że nie warto chodzić bez aury". Na kilka lat zniknęła z dużego ekranu. Powód? - Zawsze dawałam widzom od siebie odpocząć. Nie można codziennie jeść kawioru - stwierdziła.

Miliony wielbicieli zdobyła jeszcze w latach 80. Po rolach w "Krótkim filmie o miłości" oraz w "Magnacie" - i odważnych scenach erotycznych - okrzyknięto ją symbolem seksu. Kultowe stały się też początkowe minuty "Wielkiego Szu": scena, w której aktorka, całkiem naga, wychodzi z łóżka. Niektórzy kupowali bilet do kina wyłącznie po to, by zobaczyć to jedno, krótkie ujęcie, a później, w trakcie seansu, po prostu wychodzili.

Dziś Szapołowska w dalszym ciągu jest uosobieniem elegancji połączonej z seksapilem. W ubiegłym roku w rankingu "najseksowniejszych polskich artystek" znalazła się w pierwszej dziesiątce (miejsce siódme) i to mimo, że przekroczyła już 50-tkę i od kilku lat jest babcią małej Karoliny. Teraz zostanie babcią także na ekranie. W nowej komedii twórców "Nigdy w życiu!" jej oczkiem w głowie będzie 7-letnia Michalina.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji