Artykuły

Płock. Fredro na Dzień Teatru u Szaniawskiego

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru płocka publiczność zobaczy komedię Aleksandra Fredry - "Śluby panieńskie". Reżyseruje Tomasz Grochoczyński - prorektor warszawskiej Akademii Teatralnej, dyrektor płockiego Teatru im J. Szaniawskiego w latach 1985-1990.

Prapremiera sztuki Aleksandra Fredry pod tytułem Magnetyzm serca odbyła się 5 lutego 1833 roku w teatrze lwowskim. Akcja komedii dzieje się w I połowie XIX wieku, gdzie w szlacheckim dworku, pod okiem pani Dobrójskiej, wychowywane są Aniela i Klara. Panny postanawiają nigdy nie wyjść za mąż, co potwierdzają złożone przez nie śluby. Czy Gustawowi uda się je złamać?

Scenografię i kostiumy projektuje Małgorzata Walusiak. W spektaklu zagrają Katarzyna Anzorge (Klara), Sebastian Ryś (Albin), Hanna Chojnacka (Pani Dobrójska), Krzysztof Bień (Radost), Marek Walczak (Lokaj) oraz gościnnie: Karolina Wojdała (jako Aniela) - absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, wykładowca mowy scenicznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, współzałożycielka Teatru Obszar Aktywny, która współpracuje m.in. z Teatrem Współczesnym w Szczecinie i Przemysław Wyszyński - absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie w roli Gustawa. Premiera odbędzie się 23 marca.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji