Artykuły

Do Arkadii - na Szwedzką

Dziś w Teatrze Szwedzka 2/4 pre­miera recitalu "Do Arkadii" Andrze­ja Ozgi - śpiewającego aktora, kompozytora, autora tekstów włas­nych piosenek oraz przebojów Edy­ty Geppert, Ewy Błaszczyk i Micha­ła Bajora, trzykrotnego laureata wrocławskich Przeglądów Piosenki Aktorskiej.

Z Andrzejem Ozgą zaśpiewa Agnieszka Matysiak (którą wkrótce usłyszymy w Operetce Warszawskiej w tytułowej roli premierowego wykonania musi­calu "Piaf").

Recital wyreżyserował Jan Bu­chwald, muzykę skomponowali m.in. Jerzy Satanowski i Woj­ciech Kaleta. Artystom akompa­niuje zespół kierowany przez Mi­rosława Jastrzębskiego.

- Inspiruje mnie rzeczywi­stość. Lubię z boku patrzeć na na­sze większe i mniejsze głupoty. To, jak wyglądamy i co robimy, odbija się w moich piosenkach zwykle na smutno, czasem z sen­tymentalną nutką - powiedział Andrzej Ozga "Gazecie".

Najbardziej osobistą spośród 18 piosenek recitalu jest "Koły­sanka", która powstała w 1986 r. z okazji pierwszej rocznicy uro­dzin syna artysty.

Publiczność pierwszy raz usłyszała i zobaczyła "Do Arka­dii" w marcu - na wrocławskim Przeglądzie Piosenki Aktor­skiej. W maju Andrzeja Ozga wy­stąpił ze swoim recitalem w Te­atrze Powszechnym.

- Cieszę się, że mogłem tam śpiewać, ale niestety przyszło bardzo mało widzów. Teatr nie miał pieniędzy na promocję, więc mało kto wiedział, że występuje­my. Na Szwedzkiej mój recital wchodzi do repertuaru. Jestem bardzo dumny, że zaproponowano mi pracę w tak ambitnym i trud­nym teatrze - mówi Andrzej Oz­ga.

Artysta powiedział też "Gaze­cie", że obawia się pierwszego występu po tak długiej przerwie i nie wie, czy zdoła odtworzyć emocje, które towarzyszyły pier­wszym wykonaniom "Do Arkadii".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji